קהל מטרה

יום אחד התברר לידידי, אמנון קוה, שהיו בארץ מספיק אזרחים המחזיקים בנשק ואוהבים לאהוב נשק ואת מה שמשתמע ממנו. על כן הוא ייסד עיתון שנקרא "מטרה".

01

זאת הייתה הפעם ראשונה בחיי שהבנתי את המושג - שכל פרח פרסומאי יודע להגיד עוד לפני שהוא לומד לא לשלם - "קהל מטרה". לקהל המטרה של קוראי הירחון הזה נתבקשתי לצייר עמוד הומוריסטי.
- האם למי שלהוט לקרוא את הרשימה "צלף חצי אוטומטי" מאת רוני דניאל, או "הנרתיק הכי טוב" מאת אלכס זוהר - יש עניין במדור הומוריסטי או סאטירי? מבחינתי אלו מסוג השאלות הרטוריות שאין לי בהן עניין. כשאני כותב או מצייר יש לי בראש כמה אנשים מסוימים שאני מכיר, שעבורם בעצם אני עושה את מה שאני עושה.
קראתי למדור שלי רגעים גדולים בהיסטוריה של הנשק. בטור הראשון של המדור עסקתי גם אני במושג "קהל מטרה". האם אתם מסוגלים לעזור לווילהלם לזהות מי מכולם הוא ולטר, בנו החוקי?

02

כאשר מארק טוויין כתב את ינקי מקונטיקט בחצר המלך ארתור, הוא לא היה מודע לטכנולוגיה המתקדמת של פצצת האטום (מארק טוויין היה אשף ביכולת הניבוי שלו את העבר. אבל באשר לעתיד הוא היה ממש חובב). הנה התרומה שלי לכך:

03

אני מודע לכך שאני לא הצייר הראשון שנהנה לצייר כיתת יורים:

04

למרות שבצבא עסקתי בטילי נ.ט., ולמרות שבטירונות הייתי אלוף בפירוק העוזי, ההשכלה שלי בנושא נשק זעומה באופן כללי. אבל את השם "ברטה השמנה" אני מכיר מילדות. גם אריך קסטנר עזר לכך שהשם הזה התקבע במוחי. זאת הגירסה שלי לברטה השמנה:

05

הטור הבא הוקדש להמצאתו של ה"קולט" המפורסם:

06

איזה תענוג זה לבלבל את ההיסטוריה. הנה משהו על המצאת ה"דוידקה":

07

והנה עוד שני מדורים:

08

09

4 תגובות

 • לינק לתגובה אפרת שבת, 12 ספטמבר 2015 09:42 נשלח על ידי אפרת

  מצויין כרגיל.גויה ומאנה מחוירים ליד ההוצאה להורג שלך ו"טבח בקוריאה "של פיקאסו בכלל נמחק מהאינוונטר של מוזיאון אינלימושג במדריד.
  קהל מטרה יש רק אחת.

 • לינק לתגובה motior שישי, 11 ספטמבר 2015 15:35 נשלח על ידי motior

  תענוג לבלבל את ההיסטוריה ותענוג גדול עוד יותר לקרוא את הטורים האלה שלך :-)

  שנה טובה!

 • לינק לתגובה אלעאי שישי, 11 ספטמבר 2015 11:00 נשלח על ידי אלעאי

  דני,
  אלעאי הבאנאלי מודיע: אתה אלוף! !!
  מה ששכחת להראות לנו את הלשון כנשק ...
  בהערכה,
  אלעאי

 • לינק לתגובה ענת שמעון שישי, 11 ספטמבר 2015 07:11 נשלח על ידי ענת שמעון

  ענק!!! שנה טובה דני יקר, ותודה על הפוסטים הנהדרים האלה :)

כתוב תגובה

* - שדה חובה